JCB

o firmie
agregaty
młoty
osprzęt
promocje
aktualności
dealer info
email news download
JCB
Kontakt

AKTUALNOŚCI

NOWE MŁOTY JCB - NIŻSZY POZIOM HAŁASU I WIBRACJI

JCB HammermasterPod koniec października wprowadziliśmy do oferty nową linię innowacyjnych ręcznych młotów hydraulicznych JCB Hammermaster przeznaczonych do ciężkiej pracy ale przyjaznych w użyciu dla operatora.
Premierowy pokaz nowych młotów w Europie miał miejsce na targach Bauma 2000 w Monachium. W chwili obecnej dostępne są młoty wyburzeniowe o wadze od 22 do 28 kg dla narzędzi o rozmiarach mocowania 22, 25 i 32 mm.
Wprowadzone zmiany sprawiają, że młoty oferują doskonały stosunek mocy do wagi, są również wyjątkowo bezpieczne, łatwe i wygodne w użyciu.
Wśród zalet bezpieczeństwa czterech nowych młotów znajduje się nowy prosty mechanizm spustu, który chroni operatora przed przypadkowym włączeniem się młota.
Wyjątkowo niski poziom wibracji w młotach nowej linii - zapewniający bezpieczeństwo i komfort operatora - został osiągnięty dzięki kombinacji mechanizmu "cushion foot" i nowych uchwytów antywibracyjnych. Poziom wibracji w młocie HM 25 wynosi tylko 4 m/s2 i jest tak niski, że można pracować młotem bez przerwy przez 235 minut. Zapewnia większą produktywność i sprawia, że młoty JCB są najlepsze w swojej klasie.
System "cushion foot" składa się ze specjalnej plastikowej tulei przytrzymującej narzędzie montowanej na sprężynie. Mechanizm ten absorbuje siłę narzędzia uderzającego o ziemię i przeciwdziała jej przeniesieniu na operatora.
Uchwyty antywibracyjne posiadają mechanizm podwójnej sprężyny specjalnie zaprojektowanej tak aby zmniejszyć wibrację do minimum.
Innowacyjny projekt i wybór materiałów sprawiają, że poziom hałasu należy do najniższych, np. w najbardziej popularnym młocie HM 25 wynosi 108 decybeli, jest zatem zdecydowanie niższy niż dopuszczają obecnie obowiązujące normy dotyczące poziomu hałasu.
Rzecznik prasowy JCB powiedział: "Innowacyjne zmiany które wprowadziliśmy, sprawiają że operator wykonuje swoją pracę już bez wysiłku z jakim często ją kojarzono. Ręczne młoty JCB to przodujące produkty na rynku, a zmiany które wprowadziliśmy tę pozycję potwierdzają".
zobacz film

 

Atcom atcom@atcomnet.com.pl